2025. Február 11., Kedd
Tegnap este a magyar női kézilabda válogatott kiélezett, izgalmas, drámai mérkőzésen hosszabbítást követően 36-32-re alulmaradt az olimpiai és világbajnoki negyedik Svédországgal szemben.
Az első félidőt a svédek kezdték jobban, a 16. percben 9-6-ra, majd a 23. percben 14-10-re vezettek. A mieink azonban a félidő végére Vámos Petra góljaival egy gólra visszajöttek (15-16).
A második félidő 38. percében Lukács Viki góljával 20-19-nél először vezettünk. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, egy gónál többel egyik fél sem tudott vezetni.
Az utolsó perc drámaian alakult, hisz 15 másodperccel a vége előtt Vámos Petra góljával 29-28-ra vezettünk, a svédek időt kértek, és sajnos öt másodperccel a vége előtt Koppang góljával kiegyenlítettek, aki hosszabbításra mentette a találkozót a svédeknek.
A hosszabbításban már csak egy csapat volt a pályán, első gólunkat a tíz perces ráadásban csupán 7 perc 50 másodperc elteltével lőttük, de ekkor már a svédek öttel vezettek.
A vége 36-32 az északiak javára, mi a 6. helyen zártuk a tornát.
Gondolatok a mérkőzésről
1. Ahogy már csoportküzdelmek során is mondtam, ebben a magyar válogatottban több van annál, mint amit a csoportkörben mutatott. Úgy gondolom a tegnapi negyeddöntő igazolta ezt a tézist, hisz ezen az olimpián most játszottunk messze a legjobban. Egy jó színvonalú mérkőzést volt egy jó, színvonalas ellenféllel.
A mieink akkor nyújtották a legjobbjukat, amikor a legjobban kellett, minden bizonnyal a negyeddöntőre éleztük ki a formánkat.
2. A magyar válogatott az utolsó 15 másodpercet és hosszabbítást leszámítva nagyon közel játszott a legjobbjához.
3. Az előző meccseken sok labdaeladásunk volt, ezt ma sikerült lecsökkenteni. 70 perc alatt 12 eladott labdánk és technikai hibánk volt, míg a hollandok ellen 60 perc alatt 14. Hogy ha mindkét meccs eladott labdáit arányaiban nézzük, akkor azért ez egy mérkőzésen belül jelentős különbség.
4. A mérkőzés kulcspillanata 29-28-as magyar vezetésnél a svédek utolsó akciója volt.
Az északiak időt kértek, 15 másodpercük maradt, lehozták a kapust, hét a hat ellen támadtak. A magyar válogatott hagyta távolról lőni Nina Koppangot, aki a jobb felsőbe lőtt.
Adódik a kérdés, hogy a magyar válogatottból miért nem lépett ki senki a svéd lövőre?
A svédek hét a hat elleni játéka elég speciális, hisz négy lövővel, és egy beállóval játszák. Ennél az akciónál a két jobbátlövőjük oladalról indították az akciót. Ha a magyar védelem kilép, akkor ott maradt volna beállóban egy-az egyben Linn Blohm, és még lett volna annyi idő, hogy ha kilépünk Koppangra, akkor bejátsszák neki a labdát, de a szél is teljesen szabdon volt.
Magyarul itt jó megoldás igazán nem volt, az átlövőt hagytuk lőni, ő meg bevágta sajnos. Tudtuk, hogy mi következik, tudtuk, hogy a svédek mit fognak csinálni, de más tudni valamit, és más gyakorlatban levédeni azt.
5. Ennél az utolsó akciónál számomra egy nehezen érthető döntés volt, még pedig az, hogy ha jól láttam a legjobb védőnk Tóvizi Petra nem volt fent a pályán.
6. A hosszabbításra mind fizikailag, mind mentálisan teljesen elfogytunk. Ami nem meglepő, hisz a belső embereink nagyon sokat játszottak Vámos Petra 64 percet, Tóvizi Petra 57 percet, Klujber Katrin 52 percet volt fent, míg Kuczora Csenge 42 percet. Ezzel szemben a svédek belső emberei közül, csak Blohm és Roberts játszott 50 percnél többet, előbbi 53 percet, utóbbi 52 percet, míg Emma Lindquist 44 percet, a meccs hősévé előlépő Nina Koppang 42 percet, Jenny Carlsson 25 percet, míg Tyra Axner mindössze 11 percet.
7. A svédek belső posztokon sokkal jobban álltak, sokkal több minőségi játékosuk volt, így jobban tudták forgatni őket.
A kellő mennyiségű minőségi játékos hiányában a magyar válogatott rotációja beszűkült, amit a svédek a hosszabbításban kihasználtak.
8. A kapusok közötti különbség is jelentős volt, hisz míg a svédeknél Johanna Bundsen 22 lövést védett, és 42%-on zárt, addig a magyar kapuban Böde-Bíró Blanka 13 védéssel 27 %-on zárt.
9. Összességében az elmúlt évekhez képest a magyar válogatott fejlődött, lényegében a világ két legerősebb válogatottját a franciát, és a norvégot leszámítva bárkit le tudunk győzni.
Nekünk volt az olimpián a legfiatalabb csapatunk, s a fiatal játékosaink a belső posztokon játszanak, akikben a következő négy évben van fejlődési potenciál.
10. A torna előtt az lehetett az elvárás, hogy jussunk be a nyolc közé, ezt megtettük, s hogy ott játszunk egy kik-ki meccset, ezt is.
A játékosállományt figyelembe véve nem hinném, hogy csalódottnak kellene lennünk, ez egy reális eredmény, még ha ennek a mostani vereségnek a mikéntje fájdalmas is.
Forrás: ihf.info
Kép forrása: freepik.com
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!
Link másolása