Tegnap délután Hollandiában, ‘s-Hertogenboschban megtartották a 2025-ös női kézilabda-világbajnokság sorsolását.
A magyar válogatott a B csoportban kapott helyet, ahol Svájc, Szenegál és Irán lesznek az ellenfelek. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese, mely az Európa-bajnokságon szerzett bronzérem révén automatikusan kvalifikálta magát a világeseményre, a csoportmérkőzéseit ‘s-Hertogenboschban játssza majd.
A csoport összetétele kedvező a mieink számára. Svájc és Szenegál már ismerős ellenfelek, akikkel a korábbi találkozókon sikerrel vették fel a harcot.
Svájcot tavaly az Eurokupában oda-vissza simán vertük. Itthon 38-26, míg idegenben 35-27 volt az eredmény.
Szenegált az előző 2023-as vb-n 30-20-ra győztük le.
Irán viszont kevésbé ismert rivális, bár tartanunk nem kell tőlük, hisz lényegesen gyengébb játékerőt képviselnek a mieinknél. 2021-ben szerepeltek először vb-n, ahol az utolsó előtti 31. helyen végeztek, az előző vb-t szintén ebben a pozícióban zárták.
A magyar válogatott nemzetközi mérkőzést, egy szeptemberi összetartást követően, legközelebb októberben az Eurokupában fog játszani Csehország és Törökország ellen. Ez lehetőséget ad arra, hogy a vb-n is használt kerettel és taktikával lépjenek pályára, és az Európa-bajnokságon mutatott jó formát továbbvigyék, fejlesszék.
Fontos, hogy csoportelsőként jussunk tovább a középdöntőbe, amelyre kiváló esélyeink vannak. A középdöntőben a magyarok a Dánia, Románia, Horvátország, Japán kvartettből kikerülő ellenfelekkel mérkőznek majd, amely lényegesen nagyobb kihívás elé fogja állítani majd a mieinket. De játékosállmonyunkat figyelembe véve a dánokkal karöltve be kell tudnunk jutni a negyeddöntőbe.
Összességében a magyar női kézilabda-válogatott jó pozícióból várhatja a világbajnokságot. A csoportellenfelek ismerősek, jó kis csaptunk van, a korábbi sikerek – köztük a 2024-es Európa-bajnoki bronz – is bizakodásra adnak okot.
A világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport: Dánia, Románia, Japán, Horvátország
B csoport: Magyarország, Svájc, Szenegál, Irán
C csoport: Németország, Szerbia, Izland, Uruguay
D csoport: Montenegró, Spanyolország, Feröer-szigetek, Paraguay
E csoport: Hollandia, Ausztria, Argentína, Egyiptom
F csoport: Franciaország, Lengyelország, Tunézia, Kína
G csoport: Svédország, Brazília, Csehország, Kuba
H csoport: Norvégia, Angola, Koreai Köztársaság, Kazahsztán
Kép forrása: freepik.com
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!
Link másolása