1. Az olasz élvonalban remekül teljesítő Balogh Botond sérülés miatt nem állhatott Marco Rossi rendelkezésére, így Dárdai Márton és Willi Orban mellé az Újpest játékosa Fiola Attila került be a kezdőcsapatba a jobb oldali belső védő pozíciójába.
A védekező középpályás posztján a Kecskemét 24 éves játékosa Nikitscher Tamás kapott bizalmat. Akinek a csapatba állítása egy olyan fizikálisan erős ellenféllel szemben, mint a holland egy logikus lépésnak tűnt, pláne úgy hogy a posztriválisa Nagy Ádám az utóbbi időben kevesebb játéklehetőséget kapott az olasz másodosztályú Speziánál.
Azt, hogy a hollandoknál miért de Vrij kezdett belső védő pozíciójában, miért nem a labdaügyesebb de Ligt egy olyan ellenfél ellen, mely védekezésre fog berendezkedni az örök rejtély marad.
2. Már a mérkőzés elején kirajzolódott Marco Rossi meccsterve, visszatértünk ahhoz a játékhoz, mellyel sikeres volt a válogatottunk. Betömörülünk a saját kapunk elé, jól szűkítettük a területeket, jól zártuk a passzsávokat, s ha lehetőség adódott akkor kontráztunk.
Ez az elképzelés az első félidőben remekül működött, a hollandok nem tudtak komoly helyzetet kialakítani a magyar kapu előtt.
A 14. percben Reijnders bal oldali beadása hordozott magában veszélyt, de Dibusz a mellkasával szépen blokkolt. A 28. percben ismét Reijnders próbálkozott, de 17 méteres lapos lövését Dibusz vetődve kiütötte. De ezek nem voltak olyan magas minőségű helyzetek.
3. Ezzel szemben a magyar válogatott bár roppant keveset birtokolta labdát, s kevésszer jutott el az ellenfél kapujáig, de ha eljutott, akkor komoly kalamajkát okozott.
A 17. percben nagyszerű magyar szögletkombináció, Szoboszlai egy jobb oldali szögletet nem beívelt, hanem laposan középre passzolt az érkező Sallai pedig 15 méterről a bal kapufát találta el. Ez egy nagyon okos, tudatos szögletvariáció volt!
4. A 32. percben ismét Sallai előtt adódott lehetőség, s ezúttal közelről nem is hibázott!
Szoboszlai a holland térfélen erőszakosan megtámadta Reijnderst, akitől Nikitscher elvette a labdát, s remekül passzolt a felfutó Nagy Zsolthoz, a Puskás játékosa a 16-os bal sarkáról kiválóan adott be a hosszún szabadon érkező Sallainak, aki 4 méterről kapásból félmagasan a holland kapu lőtt (1-0)!
Ez egy gyorsan, korszerűen, és pontosan végigvitt kontra volt nagyszerű befejezéssel. Ennél az akciónál mind a négy magyar játékos Szoboszlai, Nikitscher, Nagy Zsolt, és Sallai is megérdemli a dicséretet!
5. Az 1. félidő krónikájához még hozzá tartozik egy ritkán látható jelenet. A 39. percben Szoboszlai szabálytalanul végezte el a kirúgást, így Hollandia a magyar kaputól 8 méterre közvetett szabadrúgáshoz jutott. Dominik magának passzolta le a kirúgást, majd indított. Ez egy ritkán látható hiba. Sajnos a játékvezetőnek igaza volt, itt Szoboszlai nem figyelt!
A szabadrúgást végül megúsztuk!
Gakponak gurították le, akinek a lapos lövését védte Dibusz. Ha túlmegy Dibuszon valószínűleg akkor sem gól, hisz mögötte Szoboszlai biztosított. Az ilyen szabadrúgásoknál, mikor a komplett csapat a gólvonalon áll nagy az esély, hogy valakiben elakad a labda, itt sem volt másképp. Ha fogadom kellett volna, akkor azt mondtam volna, hogy a hollandok egy magyar játékost kibombáznak a szabadrúgással, de szerencsére nem így lett.
6. Az 1. félidő 1-0-ás magyar eredménnyel zárult. Úgy gondolom nem lehet belekötni a a magyar válogatott teljesítményébe.
A hollandok elképesztő labdabirtoklási fölényben voltak (16%-84%), de nagyon statikusan játszottak, hiányzott a kreativitás a játékukból ahhoz, hogy ezt a roppant stabil, és zárt magyar védelmet feltörjék.
7. A szünetben cserélt Marco Rossi, Dárdai Marci minden bizonnyal megsérült, helyette Botka Endre állt be, aki a Fradiban az utóbbi időben nem brillírozott. Ugyanakkor ezt a meccset végül szépen lehozta, hogy ha nem a jobb oldali védő pozíciójában játszik egy az egyben a támadóval, hanem beljebb, akkor a hiányosságai kevésbé jönnek ki.
8. A 2. félidőben fokozta nyomást Hollandia, több alkalommal is veszélyeztettek, különösen a szélről beívelt szabadrúgásaik voltak veszélyesek. Az 53. percben Gakpo beívelése után de Vrij 7 méterről fejelhetett, de Dibusz kiütötte labdát. Az 59. percben ismét de Vrij fejelt az ötösről szerencsére mellé. A 63. percben Reijnders az ötös bal sarkától lőtt a hosszú sarok mellé, ez is komoly lehetőség volt.
A meccs ezen periódusában érett a hollandok egyenlítő gólja. De valahogy átvészeltük ezt az időszakot.
9. A hollandok szövetségi kapitánya Ronald Koeman nagyon hosszú ideig nem cserélt, egészen a 76. percig várt, ekkor hármas cserét hajtott végre. Többek közt védő helyett támadó érkezett Malen személyében. Ezt előbb is meghúzhatta volna, hisz magyar válogatott annyira mélyen védekezett, hogy a holland védőknek nem volt igazán szerepe.
10. A 80. percben emberelőnybe kerültünk!
Van Dijk sárgalapot érően felrúgta Csobothot, neki ez volt a második sárgája, így mehetett zuhanyozni. Óriási esélyt kaptunk ezzel!
11. Azonban ezzel az eséllyel sajnos nem tudtunk élni, hisz a sokadik veszélyes szélről belőtt szabadrúgás a 83. percben góllal zárult!
Ezúttal is Gakpo ívelt be, ezúttal a jobb oldalról, Dumfries pedig 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. Dibusz reflexszerűen belekapott labdába, de hárítani sajnos nem tudott (1-1).
Itt Nagy Ádámnak el kellett volna fejelnie a labdát. Ez volt második félidőben a negyedik rendkívül veszélyes holland beívelés.
12. A gól követően változott a játék képe, a hollandok visszahúzódtak, a mieink próbáltak támadni, nyomást gyakorolni a vendégekre. De nem veszítettük el a fejünket, nem támadtunk ki, felesleges kockázatot nem vállaltunk, ésszel játszottunk.
Komolyabb helyzet már nem alakult ki, így maradt az 1-1-es döntetlen
13. Ha meccs előtt azt mondják, hogy 1-1 azt hiszem szinte mindenki aláírta volna, én is, de így hogy vezettünk és a 80. percben emberelőnybe kerültünk van bennem hiányérzet, hisz ezt onnantól fogva meg lehetett volna csinálni. De egy kihagyás, koncentrációs hiba elég volt ahhoz, hogy Hollandia kiegyenlítsen.
14. Összességében a döntetlen reális eredmény.
A magyar válogatott mindent kiadott magából, Marco Rossi remek taktikát dolgozott, ismét bebizonyosodott, hogy a lehető legjobb választás a szövetségi kapitányi posztra.
Ahogy az is bebizonyosodott, hogy ez a csapat erősebb csapatok ellen akkor sikeres, ha betolja a buszt, s abból kontrázik. Lehet egy az egybe magasan letámadni, de ez a taktika a megfelelő képességek hiányában a magyar válogatottnál nem működik.
A csapat taktikáját mindig a játékosállományhoz kell kialakítani, ez ma így történt, Németország ellen nem, láttuk a különbséget!
A tegnap esti meccsel pedig elégedettek lehetünk! Szép volt!
Kép forrása: mlsz.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!
Link másolása