2025. Február 11., Kedd
1. Az olasz élvonalban remekül teljesítő Balogh Botond sérülés miatt nem állhatott Marco Rossi rendelkezésére, így Dárdai Márton és Willi Orban mellé az Újpest játékosa Fiola Attila került be a kezdőcsapatba a jobb oldali belső védő pozíciójába.
A védekező középpályás posztján a Kecskemét 24 éves játékosa Nikitscher Tamás kapott bizalmat. Akinek a csapatba állítása egy olyan fizikálisan erős ellenféllel szemben, mint a holland egy logikus lépésnak tűnt, pláne úgy hogy a posztriválisa Nagy Ádám az utóbbi időben kevesebb játéklehetőséget kapott az olasz másodosztályú Speziánál.
Azt, hogy a hollandoknál miért de Vrij kezdett belső védő pozíciójában, miért nem a labdaügyesebb de Ligt egy olyan ellenfél ellen, mely védekezésre fog berendezkedni az örök rejtély marad.
2. Már a mérkőzés elején kirajzolódott Marco Rossi meccsterve, visszatértünk ahhoz a játékhoz, mellyel sikeres volt a válogatottunk. Betömörülünk a saját kapunk elé, jól szűkítettük a területeket, jól zártuk a passzsávokat, s ha lehetőség adódott akkor kontráztunk.
Ez az elképzelés az első félidőben remekül működött, a hollandok nem tudtak komoly helyzetet kialakítani a magyar kapu előtt.
A 14. percben Reijnders bal oldali beadása hordozott magában veszélyt, de Dibusz a mellkasával szépen blokkolt. A 28. percben ismét Reijnders próbálkozott, de 17 méteres lapos lövését Dibusz vetődve kiütötte. De ezek nem voltak olyan magas minőségű helyzetek.
3. Ezzel szemben a magyar válogatott bár roppant keveset birtokolta labdát, s kevésszer jutott el az ellenfél kapujáig, de ha eljutott, akkor komoly kalamajkát okozott.
A 17. percben nagyszerű magyar szögletkombináció, Szoboszlai egy jobb oldali szögletet nem beívelt, hanem laposan középre passzolt az érkező Sallai pedig 15 méterről a bal kapufát találta el. Ez egy nagyon okos, tudatos szögletvariáció volt!
4. A 32. percben ismét Sallai előtt adódott lehetőség, s ezúttal közelről nem is hibázott!
Szoboszlai a holland térfélen erőszakosan megtámadta Reijnderst, akitől Nikitscher elvette a labdát, s remekül passzolt a felfutó Nagy Zsolthoz, a Puskás játékosa a 16-os bal sarkáról kiválóan adott be a hosszún szabadon érkező Sallainak, aki 4 méterről kapásból félmagasan a holland kapu lőtt (1-0)!
Ez egy gyorsan, korszerűen, és pontosan végigvitt kontra volt nagyszerű befejezéssel. Ennél az akciónál mind a négy magyar játékos Szoboszlai, Nikitscher, Nagy Zsolt, és Sallai is megérdemli a dicséretet!
5. Az 1. félidő krónikájához még hozzá tartozik egy ritkán látható jelenet. A 39. percben Szoboszlai szabálytalanul végezte el a kirúgást, így Hollandia a magyar kaputól 8 méterre közvetett szabadrúgáshoz jutott. Dominik magának passzolta le a kirúgást, majd indított. Ez egy ritkán látható hiba. Sajnos a játékvezetőnek igaza volt, itt Szoboszlai nem figyelt!
A szabadrúgást végül megúsztuk!
Gakponak gurították le, akinek a lapos lövését védte Dibusz. Ha túlmegy Dibuszon valószínűleg akkor sem gól, hisz mögötte Szoboszlai biztosított. Az ilyen szabadrúgásoknál, mikor a komplett csapat a gólvonalon áll nagy az esély, hogy valakiben elakad a labda, itt sem volt másképp. Ha fogadom kellett volna, akkor azt mondtam volna, hogy a hollandok egy magyar játékost kibombáznak a szabadrúgással, de szerencsére nem így lett.
6. Az 1. félidő 1-0-ás magyar eredménnyel zárult. Úgy gondolom nem lehet belekötni a a magyar válogatott teljesítményébe.
A hollandok elképesztő labdabirtoklási fölényben voltak (16%-84%), de nagyon statikusan játszottak, hiányzott a kreativitás a játékukból ahhoz, hogy ezt a roppant stabil, és zárt magyar védelmet feltörjék.
7. A szünetben cserélt Marco Rossi, Dárdai Marci minden bizonnyal megsérült, helyette Botka Endre állt be, aki a Fradiban az utóbbi időben nem brillírozott. Ugyanakkor ezt a meccset végül szépen lehozta, hogy ha nem a jobb oldali védő pozíciójában játszik egy az egyben a támadóval, hanem beljebb, akkor a hiányosságai kevésbé jönnek ki.
8. A 2. félidőben fokozta nyomást Hollandia, több alkalommal is veszélyeztettek, különösen a szélről beívelt szabadrúgásaik voltak veszélyesek. Az 53. percben Gakpo beívelése után de Vrij 7 méterről fejelhetett, de Dibusz kiütötte labdát. Az 59. percben ismét de Vrij fejelt az ötösről szerencsére mellé. A 63. percben Reijnders az ötös bal sarkától lőtt a hosszú sarok mellé, ez is komoly lehetőség volt.
A meccs ezen periódusában érett a hollandok egyenlítő gólja. De valahogy átvészeltük ezt az időszakot.
9. A hollandok szövetségi kapitánya Ronald Koeman nagyon hosszú ideig nem cserélt, egészen a 76. percig várt, ekkor hármas cserét hajtott végre. Többek közt védő helyett támadó érkezett Malen személyében. Ezt előbb is meghúzhatta volna, hisz magyar válogatott annyira mélyen védekezett, hogy a holland védőknek nem volt igazán szerepe.
10. A 80. percben emberelőnybe kerültünk!
Van Dijk sárgalapot érően felrúgta Csobothot, neki ez volt a második sárgája, így mehetett zuhanyozni. Óriási esélyt kaptunk ezzel!
11. Azonban ezzel az eséllyel sajnos nem tudtunk élni, hisz a sokadik veszélyes szélről belőtt szabadrúgás a 83. percben góllal zárult!
Ezúttal is Gakpo ívelt be, ezúttal a jobb oldalról, Dumfries pedig 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. Dibusz reflexszerűen belekapott labdába, de hárítani sajnos nem tudott (1-1).
Itt Nagy Ádámnak el kellett volna fejelnie a labdát. Ez volt második félidőben a negyedik rendkívül veszélyes holland beívelés.
12. A gól követően változott a játék képe, a hollandok visszahúzódtak, a mieink próbáltak támadni, nyomást gyakorolni a vendégekre. De nem veszítettük el a fejünket, nem támadtunk ki, felesleges kockázatot nem vállaltunk, ésszel játszottunk.
Komolyabb helyzet már nem alakult ki, így maradt az 1-1-es döntetlen
13. Ha meccs előtt azt mondják, hogy 1-1 azt hiszem szinte mindenki aláírta volna, én is, de így hogy vezettünk és a 80. percben emberelőnybe kerültünk van bennem hiányérzet, hisz ezt onnantól fogva meg lehetett volna csinálni. De egy kihagyás, koncentrációs hiba elég volt ahhoz, hogy Hollandia kiegyenlítsen.
14. Összességében a döntetlen reális eredmény.
A magyar válogatott mindent kiadott magából, Marco Rossi remek taktikát dolgozott, ismét bebizonyosodott, hogy a lehető legjobb választás a szövetségi kapitányi posztra.
Ahogy az is bebizonyosodott, hogy ez a csapat erősebb csapatok ellen akkor sikeres, ha betolja a buszt, s abból kontrázik. Lehet egy az egybe magasan letámadni, de ez a taktika a megfelelő képességek hiányában a magyar válogatottnál nem működik.
A csapat taktikáját mindig a játékosállományhoz kell kialakítani, ez ma így történt, Németország ellen nem, láttuk a különbséget!
A tegnap esti meccsel pedig elégedettek lehetünk! Szép volt!
Kép forrása: mlsz.hu
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!
Link másolása