2025. Február 11., Kedd
A csoport
Az A csoportban négy forduló után kettészakadt a mezőny. Az első három helyezettnek egyaránt 6 pontja van, míg a másik három csapat 2 ponttal áll.
Ebben a csoportban az eddigi legnagyobb meglepetést az jelentette, hogy a csoport legerősebb együttese Norvégia a nyitófordulóban négy góllal 32-28-ra kikapott Svédországtól.
A norvégoknak ugyanakkor nem volt miért aggódniuk, már többször előfordult velük, hogy gyengébben kezdték a tornát, s utána lendültek bele.
Ezúttal is ez történt, hisz a következő három mérkőzésüket tükörsimán nyerték, Dániát 27-19-re verték, s egy körrel a vége előtt már biztos továbbjutók. Ráadásul a világ legjobb női kézilabdázója Henny Reistad felépült az olimpia előtt összeszedett sérüléséből, s újra a csapata rendelkezésére áll.
Az utolsó kör előtt a csoportban jelenleg élen álló három együttes Norvégia, Svédország és Dánia is lehet még csoportelső.
A papírforma alapján az utolsó körben mindhárom válogatott nyerni fog, ami azt jelentené, hogy maradna a mostani sorrend, Norvégia lenne az első, Svédország a második, míg Dánia a harmadik.
Ugyanakkor a csoport utolsó mérkőzése a Dánia-Dél-Korea mérkőzés lesz, s mindkét csapat tudni fogja már a másik két meccs eredményét. Így benne lehet, hogy a dánok, ha azt látják, hogy már semmiképp sem kerülhetnek előrébb a harmadik helynél, hátrébb ugye már nem csúszhatnak, akkor elképzelhető, hogy pihentetnek, ami esélyt adhat Dél-Koreának.
S ha a dánok mondjuk nem nyernének már borulna is a sorrend, de ugyanez igaz, ha a másik két meccsen váratlan eredmény születik.
A negyedik utolsó továbbjutó helyért is nagy a tolongás Németország, Dél-Korea és Szlovénia között, ezen három válogatott is pontegyenlőséggel van.
Ha az utolsó körben mindenki kikap, ez lenne a papírforma, akkor marad a fenti sorrend, tehát a németek mennek tovább.
Viszont még sem 100%, hogy a németek vannak a legjobb helyzetben, hisz ők pont legerősebbel Norvégiával találkoznak, így a koreai és szlovén válogatott, ha extrát nyújt több esélye lehet, mint a németeknek a norvégok ellen.
Az utolsó forduló nagy kérdése, hogy mind a három találkozón igazolódik a papírforma avagy sem?
A csoport állása
1. Norvégia 6 pont (+18)
2. Svédország 6 pont (+11)
3. Dánia 6 pont (+2)
4. Németország 2 pont (+14)
5. Dél-Korea 2 pont (-18)
6. Szlovénia 2 pont (-27)
Az utolsó forduló párosítása
08.03, 16:00: Szlovénia-Svédország
08.03, 19:00: Norvégia-Németország
08.03, 21:00: Dánia-Dél-Korea
Egyforma pontszám esetén nem a gólkülönbség, hanem az egymás elleni eredmény számít!
B csoport
A B csoportban eddig olyan igazán meghökkentő eredmény nem volt.
A franciák a várakozásoknak megfelelően magabiztosak, és 100%-os teljesítménnyel állnak. Ez abszolút papírforma, ebben semmi meglepő nincs, a francia és a norvég válogatott kiemelkedik a mezőnyből.
Abban sincs semmi meglepetés, hogy a spanyolok nulla ponttal utolsók, s már kiesetek. A Győrrel edzőként négy Bajnokok Ligáját nyerő Ambros Martin vezette Spanyolország játékosállománya már nem olyan erős, mint négy vagy nyolc éve volt. Az pedig, hogy az angolaiak meglephetik a magyarokat benne volt a pakliban.
A magyar válogatott eddigi teljesítményéről
Ha azt nézzük, hogy négy fordulót követően továbbjutottunk, s 99% hogy harmadiknál rosszabbak nem lehetünk, akkor mondhatjuk, hogy minden szép, kék az ég és zöld a fű.
Viszont, ha azt is hozzátesszük, hogy döntetlent játszottunk a vb 15. Angolával, egy góllal vertük a vb 9. Brazíliát, és a csoport leggyengébb válogatottja, a leszálló ágban lévő vb 13. Spanyolország ellen is vért kellett izzadnunk, akkor már koránt sem ilyen rózsás a történet.
Ha pedig nemzeti együttesünk játékát nézzük, akkor pláne lehet hiányérzetünk. A másik, erősebb csoportban ez a teljesítmény nem biztos, hogy elég lett volna, ne feledjük, hogy ott a vb 6. Németország a továbbjutásért küzd az zárófordulóban, ami jól mutatja, hogy az mennyivel nívósabb csoport.
Ugyanakkor, még ha a jó játék még várat is magára az alap célkitűzést a nyolc közé jutással már teljesítettük, s remélhetőleg a legjobbunkat, a jó játékot a negyeddöntőre tartogatják lányaink.
Hányadik helyen végezhet a magyar válogatott a csoportban?
Ugyan papíron még lehetünk negyedikek is, de azt azért nem feltételezem, hogy a magyar és az angolai csapat közötti 13 gólos gólkülönbség megfordulna.
Az hogy másodikok vagy harmadikok leszünk, arról az utolsó fordulós Hollandia elleni meccs dönt. Ha nyerünk miénk a második hely, minden más esetben a hollandoké.
Ha a tornán eddig nyújtott teljesítményt nézzük Hollandia felé húzna a mérleg, de a magyar csapat tud, úgy játszani, hogy le tudja győzni a hollandokat. Még akkor is, ha ezt eddig ezen az olimpián eltitkolta előlünk.
Ki lehet az ellenfelünk a negyeddöntőben?
Sok mindentől függ, a saját csoportbéli helyezésünktől, és a másik csoport sorrendjétől, ahol elég kusza a helyzet.
A legfontosabb, hogy valahogy elkerüljük Norvégiát, s mivel mi az utolsó körben reggel 9-kor játszunk, nem fogjuk tudni, hogy ehhez milyen eredmény kéne győzelem vagy vereség?
Minden esetre a győzelem lenne jobb, az adna nagyobb esélyt Norvégia elkerülésére. Ha ez sikerül, akkor hogy Dánia jön vagy Svédország lényegében mindegy, két hasonló erősségű csapatról beszélünk, akiket ha formában vagyunk, és jól játszunk el tudunk kapni. Ahogy a svédeket idén márciusban az olimpiai selejtezőn le is győztük három góllal.
B csoport állása
1. Franciaország 8 pont (+27) (negyeddöntős)
2. Hollandia 6 pont (+11) (negyeddöntős)
3. Magyarország 5 pont (+1) (negyeddöntős)
4. Angola 3 pont (-12)
5. Brazília 2 pont (-3)
6. Spanyolország 0 pont (-24) (kiesett)
Az utolsó forduló párosítása
08.03, 9.00: Magyarország-Hollandia
08.03, 11.00: Spanyolország-Franciaország
08.03, 14.00: Brazília-Angola
Kép forrása: freepik.com
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!
Link másolása