2025. Február 11., Kedd
Németország 2004 után először jutott be az olimpiai döntőbe, akkor 2004-ben Athénban a németek alulmaradtak Horvátország ellen. Ezzel szemben a dánoknak zsinórban ez volt a harmadik olimpia döntőjük. Dánia a legutóbbi tokiói játékokon a fináléban 25-23-ra kikapott Franciaországtól.
A németek az elődöntőben egy izgalmas, kiélezett találkozón 25-24-re verték Spanyolországot, míg a dánok 31-30 arányban múlták felül a szívós Szlovéniát.
Németország-Dánia 26-39
Az északiak kezdték jobban a finálét, és 5 perc elteltével 5-3-ra vezettek. A 15. percben egy 6-0-ás szériával már 12-5-ös dán előnyt mutatott az eredményjelző. A 25. percben már 21-10 volt az állás, a németek szövetségi kapitánya kikérte a második idejét is.
A szünetben a dánok kilenc góllal 21-12-re vezettek. Dániának még az is belefért, hogy a félidő utolsó 4 perc 51 másodpercében nem szerzett gólt.
A északiaknak az első félidőben szerzett 21 gólja rekord az ötkarikás játékok történetében. Csak úgy mint a kilencgólos vezetés, az eddigi rekordot az 1972-es olimpiai döntő tartotta, akkor a jugoszlávok vezettek a csehszlovákok ellen 12-5-re.
Az első félidőben Mathias Gidsel, Simon Pytlick, valamint Magnus Landin Jacobsen egyaránt négyszer volt eredményes.
A játék képe a második félidőben sem változott, a 35. percben Magnus Landin Jacobsen góljával már 12 gól volt közte (26-14).
A mérkőzés eldőlt, ezt követően már csak az volt a kérdés, hogy Mathias Gidsel megszerzi-e a gólkirályi címet, végül ezen az összecsapáson 11 gólt szerezve ez is összejött a dánoknak.
A vége 39-26 lett, ezzel újabb rekord dőlt meg, hisz ez lett az olimpiák történetének valaha volt legnagyobb különbségű győzelme az előző rekordot a Szovjetunió tartotta még 1988-ból. A szovjetek akkor Dél-Koreát hét góllal verték.
A dánok fináléban szerzett 39 gólja szintén rekord!
A 11 gólos Gidsel mellett, Landin hét, míg Pytlick hat gólt szerzett.
Az északiak olimpiai bajnoki címe minden kétséget kizáróan teljesen megérdemelt. Mind a nyolc mérkőzésüket megnyerték és az egész tornán kiemelkedően teljesítettek.
Dánia története során másodszor lett olimpiai bajnok, és két elsőségükkel az örökranglistán holtversenyben feljöttek a második helyre a három végső sikerrel büszkélkedő Franciaország mögé.
Forrás: ihf.com, en.wikipedia.org
Kép forrása: freepik.com
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!
Link másolása